28 лютого 2016 р.

МАН 2016

Чумаченко Олександра, учениця 10 – А класу, вже третій рік поспіль  є слухачем МАН, та захистила наукову роботу з математики, тема якої «Квадратні рівняння з параметрами».

Однією з форм роботи з творчо обдарованою молоддю є Мала академія наук України. Результатом плідного навчання учня в МАН є написання науково-дослідницької роботи, з якою діти виступають на наукових конференціях (шкільних, районних, обласних), захищають під час конкурсу-захисту. Педагогічний процес у МАН мас свої особливості, які відрізняють його від звичайних уроків у школі. І, перш за все, це те, що плани й програми наукових гуртків, клубів, секцій, на відміну від стабільних навчальних програм, охоплюють такі галузі знань і практичної діяльності, які виходять за межі уроку, враховуючи індивідуальні інтереси та творчий потенціал (можливості) конкретних дітей.
Актуальність теми дослідження. Вивчення багатьох фізичних процесів та геометричних закономірностей часто приводить до розв'язання задач з параметрами. В наш час важливо вміти не просто розв'язувати рівняння чи нерівність за алгоритмом, а й уміти досліджувати їх. І саме розв'язування рівнянь та нерівностей з параметрами відкриває перед нами величезну кількість евристичних прийомів загального характеру, цінних для математичного розвитку особистості, що застосовуються в дослідженнях будь-якого математичного матеріалу.
Олександра ознайомилася з різними методами і способами розв’язування рівнянь з параметрами. В процесі розв`язування рівнянь з параметрами вона дослідила, що майже всі вони зводяться до вже відомих їй  алгоритмів:
     1. аналітичні:
а)     використання рівносильних перетворень;
б)    використання властивостей функцій;
в)     використання рівнянь-наслідків.
2.     графічні:
а)     система координат (х;y);
б)    система координат (x;а).
Знання цих алгоритмів є важливим завданням для кожного учня. Олександра переконалася, що математика, як і будь-яка наука не розвивається сама, всі відкриття в ній роблять люди. Значний внесок у розвиток рівняння зробили: Евклід, Діофант, аль-Хорезмі, О.Хайям, Ф.Вієт та інші вчені. Хоч в школі приділяється не значна увага вивченню параметрів, вони є важливими при вивченні багатьох фізичних процесів та геометричних закономірностей.


Немає коментарів :

Дописати коментар